Beyaz Rusya Baranovichi Şehri Tanıtımı

Beyaz Rusya Baranovichi Şehri Tanıtımı
Beyaz Rusya Baranovichi Şehri Tanıtımı

Beyaz Rusya Baranovichi Şehri Tanıtımı

 

Baranavichi, Merkez, Center

Baranavichy Şehri

 

Brest’te 17.3000 kişilik bir nüfusa sahip bir şehirdir. (1995 yılı itibarıyla) Batı Belarus bölgesindedir. Baranovichi (Baranavichy yada Baranoviçi) Eyalet Üniversitesi’nin önemli bir demiryolu kavşağı ve bu üniversitenin bulunduğu şehirdir. Aynı zamanda Baranovichi Brest bölgesinin 1939-1941 yılları arasında ve 1944-1954 yılları arasında merkezi olmuştur.

Tarihi hakkında: 17. yüzyılın ikinci yarısında Cizvit misyonu Baranovichi’de bulundu. 18. yüzyılın ikinci yarısında, Baranovichi, Mosalskih ve Neveselovskih’in mülkü idi, 19. yüzyılda ise Kontes E.A.’ya aitti.

Coğrafyası: Kent, Beyaz Rusya’nın ana doğu-batı otoyolunda, Avrupa hattı E30’un bir parçasını oluşturan M1’de yer almaktadır. Şehrin içinden geçen ilk demiryolu hattı 1870 yıllarında faaliyete geçtmiştir. İlave hatlar daha sonra inşa edilerek şehir önemli bir demiryolu kavşağı haline geldi. Belarus (Beyaz Rusya) Hava Kuvvetleri tarafından kullanılan büyük bir askeri havaalanı şehrin hemen güneyinde bulunmaktadır. Ayrıca turistik gezi düşünenler için Baranovichi gece hayatı oldukça renklidir.

 

Baranovichi Resimleri

Baranovichi, Roket, Füze, Sergi

Baranavichy sergilenen Balistik füze

 

Baranovichi, Merkez, Center

Baranavichy. Merkez Meydanı’nda Çeşmesi

 

Baranovichi, üniversite

Eski Baranavichy Hukuku Enstitüsü

Baranavichy haritadaki yeri. Belarus Baranavichy nerede?

 

Kaynak:http://www.beyazrusya.net/beyaz-rusya-baranovichi-sehri-tanitimi/